X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 3, 20 – 35)

Jezus przyszedł z uczniami swoimi do domu, a tłum znów się zbierał, tak że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: „Odszedł od zmysłów”. A uczeni w Piśmie, którzy przyszli z Jerozolimy, mówili: „Ma Belzebuba i mocą władcy złych duchów wyrzuca złe duchy”. Wtedy przywołał ich do siebie i mówił im w przypowieściach: „Jak może Szatan wyrzucać Szatana? Jeśli jakieś królestwo jest wewnętrznie skłócone, takie królestwo nie może się ostać. I jeśli dom wewnętrznie jest skłócony, to taki dom nie będzie mógł się ostać. Jeśli więc Szatan powstał przeciw sobie i jest z sobą skłócony, to nie może się ostać, lecz koniec z nim. Nikt nie może wejść do domu mocarza i sprzęt mu zagrabić, jeśli mocarza wpierw nie zwiąże, i dopiero wtedy dom jego ograbi. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego”. Mówili bowiem: „Ma ducha nieczystego”. Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: „Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie”. Odpowiedział im: „Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?” I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: „Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką”.

Oto słowo Pańskie.    

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    9   CZERWCA   2024

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • we  wtorek, 11 czerwca, wspomnienie Świętego Barnaby, Apostoła;
  • w środę, 12 czerwca, wspomnienie błogosławionego księdza Władysława Demskiego, patrona kapłanów diecezji elbląskiej;
  • w czwartek, 13 czerwca, Świętego Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • w piątek, 14 czerwca, wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.   

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            W miniony piątek 7 czerwca Sakrament Bierzmowania przyjęło 68 osób z naszej parafii, szafarzem był Biskup Wojciech Skibicki.   

            Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17.30. Zapraszamy.     

            II nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 czerwca o godzinie 18.00 w katedrze.

            Dziś taca przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Dziękuję za złożone ofiary. 

            Cudowne Medaliki z podobizną Matki Bożej Kazmierzeckiej – (posrebrzane) są do nabycia w zakrystii. 

            Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Juliusz Złoch, kawaler, zamieszkały na terenie parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego w Gdyni  i Adrianna Topolewska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii

            W minionym tygodniu do życia wiecznego odeszli: śp. Anna Mikołajków, śp. Maria Kulig oraz śp. Mirosława Nowakowska „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00 
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.