IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: „Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?” On im odpowiedział: „Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom”. I dodał: „To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu”. Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć. On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: „Podnieś się na środek!” A do nich powiedział: „Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?” Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: „Wyciągnij rękę!” Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa. A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

Oto słowo Pańskie.    

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    2   CZERWCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w  poniedziałek, 3 czerwca, wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w środę, 5 czerwca, wspomnienie Świętego Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • w piątek, 7 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę, 8 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30

Dziękuję wszystkim za udział, za stosowne zachowanie się, za przystrojone okna domów na trasie procesji, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Uroczystości Bożego Ciała: za złożone ofiary na kwiaty do ołtarzy – 2.172 zł. oraz za ofiarowane żywe kwiaty; za ustawienie i przystrojenie ołtarzy: mieszkańcom bloku ul. Rynek, druhnom i druhom MOSP, wspólnotom i grupom modlitewnym: Żywemu Różańcowi, Odnowie w Duchu Św., Akcji Katolickiej, Rycerzom Kolumba, Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz wszystkim anonimowym osobom; Policji za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem; wszystkim chorążym niosącym chorągwie, sztandary, baldachim oraz feretron w tym druhom ZOSP z Sypanicy, Kołodziej i Prabut, Braciom Zakonu Rycerzy Kolumba; za udział dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiaty ich rodzicom oraz paniom katechetkom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Szafarzom Komunii św., p. kościelnemu, p. organiście, kapłanom. Bóg zapłać.

W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca czerwca. W I piątek 7 czerwca od  godziny 9.00 odwiedziny chorych w domach. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15.00 ani adoracji Najświętszego Sakramentu ze względu na Sakrament Bierzmowania w naszej parafii, którego udzieli Biskup Wojciech grupie młodzieży klas I szkół średnich.

             Cudowne Medaliki z podobizną Matki Bożej Kazmierzeckiej – (posrebrzane) są do nabycia  w zakrystii.

W minionym tygodniu do życia wiecznego odeszli: śp. Danuta Pakulska „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.