UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 28, 16 – 20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Oto słowo Pańskie.     

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    26   MAJA   2024

 W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek, 28 maja, wspomnienie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego , Prymasa Tysiąclecia;
  • w środę, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Porządek Mszy Świętych:

  • w kościele o godzinie 7.00 i 18.00,
  • w katedrze o godzinie 9.00 i 11.00, później procesja do czterech ołtarzy, rozpoczniemy Tydzień Eucharystyczny – w ramach nabożeństw majowych i czerwcowych zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych;
  • w piątek, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w sobotę, 1 czerwca, wspomnienie św. Justyna, męczennika, a także Dzień Dziecka.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej kończymy w piątek 31 maja, od soboty 1 czerwca codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Majówka rowerowa dziś w miejscowości Raniewo o godzinie 16.00, wyjazd z Prabut o godzinie 15.30 z placu przy kościele parafialnym.

Wczoraj odbyła się w katedrze Uroczystość I Komunii Świętej siedemdziesięcioro sześcioro dzieci klas trzecich po raz pierwszy w swoim życiu przyjęło Pana Jezusa pod postacią chleba.

Cudowne Medaliki z podobizną Matki Bożej Kazmierzeckiej – Pani Wołynia i Patronka Kresowian – będą rozprowadzane dziś po każdej Mszy Świętej

Zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało dziś po każdej Mszy Świętej. Jeżeli ktoś chciałby ofiarować kwiaty to też bardzo chętnie przyjmiemy.

W tym tygodniu I sobota miesiąca czerwca. W I sobotę, 1 czerwca po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 Eucharystia dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji Róży Różańcowej pod wezwaniem „Świętej Urszuli Ledóchowskiej”.

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu za tydzień 2 czerwca.

Dziś z okazji Dnia Matki dziękujemy naszym rodzicielkom za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Każda Mama powinna się dziś poczuć naprawdę wyjątkowo, złóżmy im życzenia i pomódlmy się w ich intencji.

            W minionym tygodniu do życia wiecznego odeszła: śp. Teresa Majewska „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.