UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 15, 26-27; 16,12-15)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi”.

Oto słowo Pańskie.     

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    19   MAJA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek, 20 maja, święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła;
  • w czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek, 24 maja, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych;
  • w niedzielę, 26 maja, uroczystość  Najświętszej Trójcy, a także Dzień Matki.

                Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

                Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej codziennie o godzinie 17.30. Majówka rowerowa dziś w miejscowości Laskowice o godzinie 16.00, wyjazd z Prabut o godzinie 15.00 z placu przy kościele parafialny, za tydzień w niedzielę 26 maja w Raniewie o godzinie 16.00, wyjazd z Prabut o godzinie 15.30 z placu przy kościele parafialnym.

Dziękuję za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym i opiekunowi ks. Grzegorzowi.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Katedra będzie wyłączona z użytku od poniedziałku 20 maja do niedzieli 26 maja, ze względu na przygotowania do I Komunii Świętej; wszystkie Msze Święte i nabożeństwa będą odprawione w kościele parafialnym przy ul. Warszawskiej. Nie będzie także Mszy Świętej o godzinie 15.00 i nabożeństwa majowego w piątek 24 maja w kościele parafialnym, ze względu na I Spowiedź Świętą dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w sobotę 25 maja. Przepraszamy za utrudnienia, zapraszamy w pozostałe dni.

Cudowne Medaliki z podobizną Matki Bożej Kazmierzeckiej zwaną Panią Wołynia i Patronką Kresowian będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę 26 maja po każdej Mszy Świętej (dwie wersje: posrebrzana i srebrna).

Zbiórkę do puszek na przygotowanie ołtarzy i kwiatów na Uroczystość Bożego Ciała za tydzień w niedzielę 26 maja, po każdej Mszy Świętej. Jeżeli ktoś posiada kwiaty i chciałby je ofiarować na ołtarze to też bardzo chętnie przyjmiemy.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, dnia 6 czerwca. Koszt 150 zł. Zapisy i informacje u księdza Piotra.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:  Jakub Rynk, kawaler, zamieszkały na terenie parafii Świętego Jana Chrzciciela  w Janowie i Alicja Michalska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź IIKto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

                W minionym tygodniu do życia wiecznego odeszli: śp. Tomasz Michnikowski, śp. Kamil Potapowicz, Leokadia Płudowska „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.