UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12.05.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 16; 15 – 20)

Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie”. Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Oto słowo Pańskie.     

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    12   MAJA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek, 13 maja, wspomnienie  objawień maryjnych w Fatimie – Matki Bożej Fatimskiej, pierwsze nabożeństwo fatimskie z procesją z katedry do kościoła po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00;
  • we wtorek, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła;
  • w czwartek, 16 maja, święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika , współpatrona Polski;
  • w niedzielę, 19 maja, uroczystość  Zesłania Ducha Świętego albo Dzień Pięćdziesiątnicy w Polsce nazywane Zielonymi Świątkami.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

            Dziś taca inwestycyjna.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej codziennie o godzinie 17.30. Majówka rowerowa dziś w miejscowości Kołodzieje o godzinie 16.00, za tydzień w niedzielę 19 maja w  Laskowicach o godzinie 16.00, wyjazd z Prabut o godzinie 15.00 z placu przy kościele parafialnym.

Zapraszamy na czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 18 maja na godzinę 19.00 w katedrze.

104 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II przypada w sobotę 18 maja.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców za tydzień w niedzielę 19 maja po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Nasza parafia organizuje wyjazd do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, 6 czerwca. Koszt 150 zł. Zapisy i informacje u ksiedza Piotra.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Michał  Stanisław Kłos, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii  i Weronika Wąsiak, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Michała Archanioła w Ciosańcu – zapowiedź II;
  • Kamil Piotr Filipkowski, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Kinga Leppek, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Jana Chrzciciela  w Pieniążkowie – zapowiedź II;
  • Jakub Rynk, kawaler, zamieszkały na terenie parafii Świętego Jana Chrzciciela  w Janowie i Alicja Michalska, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii – zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.