VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 15; 9 – 17)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.

Oto słowo Pańskie.     

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    05   MAJA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek, 06 maja, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w środę, 8 maja, uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, współpatrona Polski;
  • w niedzielę, 12 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

            Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Dziś spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych  po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

Nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej codziennie o godzinie 17.30. Majówka rowerowa dziś w miejscowości Szramowo o godzinie 16.00, za tydzień w niedzielę 12 maja w Kołodziejach o godzinie 16.00, wyjazd z Prabut o godzinie 15.00 z placu przy kościele parafialnym.

Odwiedziny chorych w domach w piątek 10 maja od godziny 9.00.

W piątek 10 maja rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego.

Za tydzień w niedzielę 12 maja taca inwestycyjna.

      Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  • Michał  Stanisław Kłos, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii  i Weronika Wąsiak, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Michała Archanioła w Ciosańcu – zapowiedź I;
  • Kamil Piotr Filipkowski, kawaler, zamieszkały na terenie naszej parafii i Kinga Leppek, panna, zamieszkała na terenie parafii Świętego Jana Chrzciciela  w Pieniążkowie – zapowiedź I;
  • Filip Leśkiewicz, kawaler i Edyta Lipińska, panna, oboje zamieszkali na terenie parafii błogosławionej Doroty w Gdańsku – zapowiedź II;
  • Jarosław Janiewicz, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Aneta Paulina Materna, panna, zamieszkała na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie – zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Irena Turowicz, śp. Adam Komorek. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.