V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 15; 1 – 8)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Oto słowo Pańskie.     

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    28   KWIETNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek, 29 kwietnia, święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy;
  • w środę, 1 maja, wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika;
  • w czwartek, 2 maja, wspomnienie Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, oraz  Dzień Flagi – święto państwowe polskich barw narodowych, symboli i tradycji patriotycznych;
  • w piątek, 3 maja, uroczystość  Najświętszej Marii Panny Królowej Polski, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. program obchodów: o godzinie 12.15 uroczystość pod Pomnikiem Pomordowanych na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej przy ul. Parkowej, o godzinie 12.40 zbiórka pod Pomnikiem Pamięci przy ul. Kwidzyńskiej, a następnie o godzinie 13.00 w katedrze Msza Święta w intencji Ojczyzny;
  • w sobotę, 4 maja, wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, Miejsko Gminne Obchody Dnia Strażaka o godzinie 17.00 uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy remizie na ul. Polnej, a o godzinie 18.00 w katedrze Msza Święta w intencji strażaków.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

            Dziś spotkanie organizacyjne Róży Świętego Józefa (męskiej róży)  o godzinie 16.30 w salce domu parafialnego przy ulicy Grunwaldzkiej 2. Zapraszamy chętne osoby do wstąpienia do Wspólnoty Żywego Różańca.

Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej od środy 1 maja codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy. Powracamy do majówki rowerowej pierwszy wyjazd w piątek 3 maja o godzinie 14.00 z placu przy kościele parafialnym do miejscowości Sypanica.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę 1 maja. Przepraszamy za utrudnienia, zapraszamy w pozostałe dni.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. W I piątek 3 maja ze względu na uroczystość odwiedziny chorych w domach przenosimy na piątek 10 maja. W I sobotę po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 9.00 Eucharystia dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży „Matki Bożej Fatimskiej”.

Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu za tydzień 5 maja.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 5 maja po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Filip Leśkiewicz, kawaler i Edyta Lipińska, panna, oboje zamieszkali na terenie parafii Błogosławionej Doroty w Gdańsku – zapowiedź I;

Jarosław Janiewicz, kawaler zamieszkały w naszej parafii i Aneta Paulina Materna, panna, zamieszkała na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rzeszowie – zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach występujących między narzeczonymi jest zobowiązany w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzej Limarowski, śp. Kazimierz Stączewski  i śp. Janina Kos. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.