III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza (J 24; 35 – 48)

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba. A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: „Pokój wam”. Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: „Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam”. Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: „Macie tu coś do jedzenia?” Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i jadł wobec nich. Potem rzekł do nich: „To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach”. Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma. I rzekł do nich: „Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego”.

Oto słowo Pańskie.    

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    14   KWIETNIA   2024

             Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś rocznica chrztu Polski – 966 roku (1058 lat).

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej dziękuje dziś za X – lecie istnienia i działalności.

Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycje w parafii – patrz katedra.

Diecezjalne czuwanie młodzieży w piątek 19 kwietnia o godzinie 20.00 w Kisielicach, poprowadzi spotkanie Arcybiskup Adrian Galbas – metropolita katowicki. Zapisy u księdza Grzegorza do środy 17 kwietnia.

Nabożeństwo „Droga Światła” w sobotę 20 kwietnia o godzinie 19.00 w katedrze, zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 21 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Odpust Parafialny ku czci Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, diecezji elbląskiej i naszej wspólnoty parafialnej za tydzień w niedzielę 21 kwietnia. Kazanie odpustowe na wszystkich Mszach Świętych wygłosi ksiądz dr Mariusz Falk – Ekonom Archidiecezji Warmińskiej z Olsztyna. Pomezańska Kapituła Konkatedralna uczci swojego patrona ipso die czyli we wtorek 23 kwietnia Mszą Świętą kapitulną o godzinie 12.00 w katedrze. Zapraszamy.

Myślimy o utworzeniu nowej róży różańcowej, której patronowałaby „Błogosławiona Rodzina Ulmów”. Nowa róża, a jest to potrzeba chwili, modliłaby się o każde poczęte życie, a szczególnie o te zagrożone aborcją. Zapraszamy wszystkich chętnych kochających Maryję i Jej ulubioną modlitwę różańcową. Zgłoszenia do:

  • Elżbieta Janik – numer telefonu: 697 948 549
  • Teresa Jaworska – numer telefonu: 669 855 074
  • Krystyna Hnatyszyn – numer telefonu: 665 232 509

Kalendarz intencji mszalnych jest już wypełniony do końca sierpnia, nie ma już wolnych intencji ani w niedziele ani w dni powszednie ani rano ani wieczorem, do końca 2024 roku zostało tylko kilka wolnych Mszy Świętych w niedziele,  od września do grudnia w dni powszednie niewiele już wolnych Mszy Świętych wieczornych, więcej jest wolnych Mszy Świetych porannych. Od 1 września br.  będzie już nowy kalendarz intencji mszalnych na rok 2025.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janusz Gapys, śp. Honorata Chachuła, śp. Jadwiga Sobieraj i śp. Danuta Detmer. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.