NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 20; 19 – 31)

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana!” Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Oto słowo Pańskie.    

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    7   KWIETNIA   2024

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  •  poniedziałek, 8 kwietnia, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia (została przeniesiona z 25 marca z powodu pierwszeństwa Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy).

             Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i zarazem niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

Wzorem lat ubiegłych, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zapraszamy do włączenia się w modlitwę różańcową, w intencji rodzin i obrony życia. Po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie można się zapisać na konkretną godzinę.

            Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie dla dzieci w drugi dzień świąt wielkanocnych – „zajączka”. Bóg zapłać.

Nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej za tydzień w niedzielę 14 kwietnia na Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze będzie dziękował za Jubileusz X – lecia istnienia i działalności. Króluj nam Chryste!

            Taca inwestycyjna za tydzień w niedzielę 14 kwietnia.

Nabożeństwo „Droga Światła” odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godzinie 19.00 w katedrze, zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 21 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Borzyszkowski, kawaler, Marta Rzempouch, panna, oboje zamieszkali na terenie parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kwidzynie, zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii. 

             W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Andrzej Rajchel i śp. Henryk Kozak. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.