UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 20; 1 – 9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Oto słowo Pańskie.      

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    31   MARCA   2024

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.    

            Dziękuję Wspólnocie Odnowa w Duchu Świętym za przygotowanie i przeprowadzenie nabożeństwa adoracji Krzyża w sobotę 2 marca oraz za ekspozycję pasyjną w katedrze.

Dziękuję wszystkim wspólnotom i osobom indywidualnym zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie nabożeństwa Biblijnej Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielki Wtorek 26 marca.

Dziękuję UMiG w Prabutach z P. Burmistrzem, parafianom wraz ze  wspólnotami w imieniu kapłanów za pamięć, życzenia i podarunki jakie otrzymaliśmy w Wielki Czwartek 28 marca.

Dziękuję wszystkim parafianom i gościom za udział w nabożeństwach i w Triduum Paschalnym.

Dziękuję kapłanom za prowadzenie nabożeństw, a szczególnie księdzu Mateuszowi za przygotowanie całej liturgii; Służbie Liturgicznej Ołtarza na czele z głównym ceremoniarzem Jankiem, Szafarzom Komunii Świętej, P. Kościelnemu; Chórowi z P. Organistom; przedstawicielom naszych wspólnot za czynny udział w nabożeństwach; Braciom Zakonu Rycerzy Kolumba za zbudowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego i udział w procesji; Druhnom i druhom ZOSP z Sypanicy, Kołodziej, Szramowa i Prabut za wartę przy Ciemnicy i Grobie, za ognisko oraz za udział w procesji; dziękuję za wszelkie produkty żywnościowe oraz wyroby domowe przekazane na plebanię. Bóg zapłać.

II Dzień Świąt Wielkanocnych  1 kwietnia rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 7.00 oraz wysłuchamy listu Rektora KUL JP II. Taca jest przeznaczona dla uniwersytetu. Niespodzianka dla dzieci w przedziale wiekowym od 2 lat do III klasy Szkoły Podstawowej włącznie.

Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, odmawiana jest podczas wieczornych Mszy Świętych. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia. W I piątek 5 kwietnia odwiedziny chorych w domach. W I sobotę 6 kwietnia adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Mszy Świętej, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży „Świętego Wojciecha”.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę 3 kwietnia od godziny 15.00  do 17.00, a w sobotę 6 kwietnia wyjątkowo czynna od godziny 10.00 do 12.00.

Niedziela Miłosierdzia Bożego już za tydzień 7 kwietnia, jest to także niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jakub Borzyszkowski, kawaler i  Marta Rzempouch, panna, oboje zamieszkali na terenie parafii pod wezwaniem Świętej Trójcy w Kwidzynie, zapowiedź I. Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii. 

             W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Alicja Paziewska, śp. Antoni Chachuła, śp. Leokadia Łukaszewska. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.