NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 21; 1 – 11)

Gdy się przybliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy Jezus posłał dwóch uczniów i rzekł im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz znajdziecie oślicę uwiązaną i źrebię z nią. Odwiążcie je i przyprowadźcie do Mnie! A gdyby wam kto co mówił, powiecie: „Pan ich potrzebuje, a zaraz je puści”».  Stało się to, żeby się spełniło słowo Proroka: Powiedzcie Córze Syjońskiej: Oto Król twój przychodzi do Ciebie łagodny, siedzący na osiołku, źrebięciu oślicy. Uczniowie poszli i uczynili, jak im Jezus polecił. Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze.  A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie! Hosanna na wysokościach! Gdy wjechał do Jerozolimy, poruszyło się całe miasto, i pytano: «Kto to jest?»  A tłumy odpowiadały: «To jest prorok, Jezus z Nazaretu w Galilei».

Oto słowo Pańskie.      

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    24   MARCA   2024

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziękuję naszemu parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej za zorganizowanie Nocnej Drogi Krzyżowej. Dziękuję sołectwom Szramowo, Laskowice, Sypanica i Gonty wraz z Sołtysami i Paniami z Kół Gospodyń Wiejskich za możliwość odpoczynku, posilenia się i skorzystania z toalety dla wszystkim pątników. Bóg zapłać.

W imieniu obdarowanych, Parafialnego Zespołu Caritas, a także i swoim dziękuję wszystkim tym parafianom, którzy włączyli się w akcję „Jajko Radości”. Bóg zapłać.

Tradycyjnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta odbędzie się w Wielki Wtorek 26 marca bezpośrednio po wieczornej Mszy św. sprawowanej w katedrze. Zapraszamy.

Katedra będzie wyłączona z nabożeństw w Wielką Środę 27 marca, z powodu ustawiania dekoracji świątecznych, budowania m.in. Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy do kościoła parafialnego.

Triduum Paschalne (nie ma Mszy Świętych ani porannych ani wieczornych) w katedrze rozpoczynamy w Wielki Czwartek 28 marca o godzinie 19.00 – Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, adoracja przy Ciemnicy będzie trwała do godziny 22.00; w Wielki Piątek 29 marca adorację Jezusa w Ciemnicy rozpoczniemy od godziny 9.00, Nabożeństwo Męki Pańskiej o godzinie 19.00, następnie adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 22.00 i okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania również do godziny 22.00; w Wielką Sobotę 30 marca adorację Jezusa w Grobie zaczniemy o godziny 9.00, również od godziny 9.00 do 13.00 (co półgodziny) w katedrze poświęcenie pokarmów, a także w poszczególnych miejscowościach: Szramowo – 9.00, Laskowice – 9.30, Sypanica – 10.00, Gonty – 10.30; Stańkowo – 9.00, Pólko – 9.30, Kołodzieje – 10.00, Kleczewo – 10.30, Nabożeństwo Wigilii Paschalnej o godzinie 19.00; Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną 31 marca o godzinie 6.00 (pamiętajmy o zmianie czasu na letni). II Dzień Świąt Wielkanocnych  1 kwietnia rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 7.00 oraz wysłuchamy listu Rektora KUL JP II, a ofiary przeznaczymy na potrzeby tej uczelni.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w Wielką Sobotę 30 marca, zapraszamy w Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę (25 i 27 marca 15.00-17.00).

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stefania Kłosowska , śp. Andrzej Marzec, śp. Tomasz Kisiel, śp. Janusz Kuś i śp. Waldemar Żytowiecki. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.