PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 3; 14 – 21)

Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa”. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus dał im taką odpowiedź: „Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, uwielbij imię Twoje”. Wtem rozległ się głos z nieba: „I uwielbiłem, i znowu uwielbię”. Tłum stojący usłyszał to i mówił: „Zagrzmiało!” Inni mówili: „Anioł przemówił do Niego”. Na to rzekł Jezus: „Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    17   MARCA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 19 marca, Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i Opiekuna Pana Jezusa, Patrona Kościoła Świętego.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.  

            Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie księdza dr Dariusza Kuleckiego proboszcza parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kępkach, wykładowcę UWM w Olsztynie i WSD w Elblągu, który poprowadzi nasze rekolekcje wielkopostne.

Ogólnopolska Nowenna „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego rozpoczęta, trwać będzie do niedzieli 24 marca; w naszej parafii modlimy się po każdej Mszy Świętej porannej i wieczornej.

Alby komunijne dla dzieci trzeba odebrać w czwartek 21 marca o godzinie 17.00 w salce domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Na Nocną Drogę Krzyżową wyruszamy już w ten w piątek 22 marca z katedry po Mszy Świętej o godzinie 18.00; wyjątkowo też nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godzinie 17.30 zostanie odprawione w katedrze.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej już za tydzień 24 marca. Jeżeli pogoda na to pozwoli wszystkie Msze Święte rozpoczniemy od poświęcenia palm i procesji wokół naszych świątyń.

Parafialny Zespół Caritas  prosi nas o pomoc w przygotowaniu paczek przedświątecznych dla osób starszych, samotnych w ramach akcji „Jajko Radości”, realizacja do ostatniego dnia rekolekcji.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stanisława Traskowska , śp. Tadeusz Nikiel. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.