CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU(laetare) – 10.03.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 3; 14 – 21)

Jezus powiedział do Nikodema: „Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    10   MARCA   2024

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów. 

            Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana od wieków „Niedzielą Radości”. Wspólnota Kościoła cieszy się z obfitości łask płynących od Boga, którymi jesteśmy obdarowywani jako dzieci Boże.

XI rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową przypada w środę 13 marca. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę  nowennową zaproponowaną przez KEP: „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od soboty 16 marca do niedzieli 24 marca; w naszej parafii będziemy się modlić po każdej Mszy Świętej porannej i wieczornej.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczynamy za tydzień w niedzielę 17  marca. Porządek Mszy Świętych z nauką rekolekcyjną jak w każdą niedzielę:

  • w kościele o godzinie 7.00, 13.00 i 18.00;
  • w katedrze o godzinie9.00, 11.00 dla dzieci;
  • w Sypanicy o godzinie 10. 00,
  • w szpitalu o godzinie 15.00.

W poniedziałek 18, we wtorek 19 i w środę 20 marca porządek Mszy Świętych z nauką rekolekcyjną:

  • w kościele o godzinie 7.00 i 12.00 dla wszystkich,
  • w katedrze o godzinie 16.30 dla dzieci i o 18.00 dla wszystkich;
  • w poniedziałek 18 i we wtorek 19 marca o godzinie 19.00 nauka dla młodzieży.
  • Spowiedź Święta na półgodziny przed każdą Mszą Świętą.

Prosimy w tym tygodniu o modlitwę w intencji rekolekcjonisty i o potrzebne łaski dla naszej wspólnoty.

Parafialny Zespół Caritas  za tydzień w niedzielę 17 marca organizuje akcję „Jajko Radości” pomoc osobom samotnym, seniorom; realizacja paczek do ostatniego dnia rekolekcji.

VII Prabucka Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 22 marca, wyjście z katedry po Mszy Świętej o godzinie 18.00; dlatego też nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godzinie 17.30 i Msza Święta wieczorna zostaną odprawione w katedrze.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Waldemar Potrzeszcz, śp. Roman Skóra. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.