TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 03.03.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 2; 13 – 25)

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie oraz siedzących za stołami bankierów. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powyrzucał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: „Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu Ojca mego targowiska”. Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: „Gorliwość o dom Twój pożera Mnie”. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: „Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?” Jezus dał im taką odpowiedź: „Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo”. Powiedzieli do Niego Żydzi: „Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?” On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. Kiedy zaś przebywał w Jerozolimie w czasie Paschy, w dniu świątecznym, wielu uwierzyło w imię Jego, widząc znaki, które czynił. Jezus natomiast nie zwierzał się im, bo dobrze wszystkich znał i nie potrzebował niczyjego świadectwa o człowieku. Sam bowiem wiedział, co się kryje w człowieku.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    3  MARCA   2024

• poniedziałek, 4 marca, święto Świętego Kazimierza, królewicza
  • w czwartek, 7 marca, wspomnienie Świętych Męczennic Perpetuy i Felicyty;
  • w piątek, 8 marca, wspomnienie Świętego Jana Bożego, zakonnika; Dzień Kobiet życzymy wszystkim Parafiankom, żeby spełniły się wszystkie Wasze marzenia, zadowolenia z siebie i wdzięczności otoczenia, dziękujemy Wam , że czynicie ten świat lepszym i piękniejszym. Niech Maryja Was prowadzi i wspiera. Szczęść Boże.
  • w sobotę, 9 marca, wspomnienie Świętej Franciszki Rzymianki, zakonnicy.

Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwa Wielkopostne w kościele parafialnym:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 17.30 dla dorosłych;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 17.30.

Popołudniowe Msze Święte w piątki (o godzinie 15.00 i 18.00) będą odprawiane w kościele parafialnym. Nie będzie w piątki adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 15.00, ale będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie odbędą się w dniach 17- 20 marca br. (od V Niedzieli Wielkiego Postu do środy), poprowadzi nasze ćwiczenia duchowe ksiądz dr Dariusz Kulecki, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kępkach, koło Nowego Dworu Gdańskiego. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty.

VII Prabucka Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się 22 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztof Peskowski, śp. Stanisława Marek i śp. Krzysztof Janiewicz. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00