DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 25.02.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 19; 2 – 10)

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: „Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza”. Nie wiedział bowiem, co należy mówić, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy powstać z martwych.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    25  LUTEGO   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • we wtorek, 27 lutego, wspomnienie Świetego Grzegorza z Nareku, doktora Kościoła

            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwa Wielkopostne w kościele parafialnym:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 17.30 dla dorosłych;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 17.30.

Popołudniowe Msze Święte w piątki (15.00 i 18.00) w kościele parafialnym. Nie będzie w piątki adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 15.00, ale będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. W I piątek 1 marca odwiedzimy chorych od godziny 9.00. W I sobotę 2 marca po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o godzinie 9.00 Eucharystia dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży pod wezwaniem „Świętego Józefa”.

Zapraszamy na Nabożeństwo Siedmiu Słów Jezusa na Krzyżu połączone z adoracja Krzyża w sobotę 2 marca po wieczornej Mszy Świętej w katedrze.

W przyszłą niedzielę 3 marca przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

VII Prabucka Nocna Droga Krzyżowa odbędzie się 22 marca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Szczegółowe informacje są umieszczone na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

                         Diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Medjugorie odbędzie się w dniach 22-30 czerwca 2024r. Najbliższe czuwanie młodzieży odbędzie się 15 marca o godzinie 20.00 w Suszu (zapisy do 10 marca) Szczegółowych informacji udziela  ksiądz Grzegorz.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztof Piórkowski, śp. Katarzyna Kleban i śp. Stanisław Kamiński. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.