PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 18.02.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 12 – 15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    18   LUTEGO     2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w czwartek, 22 lutego, święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Taca inwestycyjna  w minioną niedzielę wyniosła 6.680 zł. Bóg zapłać.

Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Nabożeństwa Wielkopostne w kościele parafialnym:

• Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci i o godzinie 17.30 dla dorosłych;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 17.30.

Popołudniowe Msze Święte w piątki (15.00 i 18.00) będą odprawiane w kościele parafialnym. Nie będzie w piątki adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 15.00, ale będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Zapraszamy rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi na zdjęcie miary na albę komunijną we wtorek 20 lutego na godzinę 17.00 do salki domu parafialnego przy ul. Grunwaldzkiej 2.

W czasie wielkopostnym każda(y) chrześcijanka(in) powinien praktykować czyny pokutne, którymi są:

• modlitwa,
  • post,
  • jałmużna i uczynki pobożności oraz miłości;
  • akty umartwienia przez wierniejsze wypełnianie własnych obowiązków,
  • wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • powstrzymanie się od zabaw we wszystkie piątki.

W sytuacji przewidywanej niemożliwości zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych należy uzyskać dyspensę od proboszcza parafii. Kościół przypomina, że przeciw prawu pokuty ciężko grzeszy ten, kto bez racji usprawiedliwiającej, nie zachowuje dni pokuty.

Zapraszamy na Nabożeństwo Siedmiu Słów Jezusa na Krzyżu połączone z adoracja Krzyża w sobotę 2 marca po wieczornej Mszy Świętej w katedrze.

Diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Medjugorie odbędzie się w dniach 22-30 czerwca 2024r. Najbliższe czuwanie młodzieży odbędzie się 15 marca o godzinie 20.00 w Suszu (zapisy do 10 marca) Szczegółowych informacji udziela  ksiądz Grzegorz.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Bogdan Raczkowski, śp. Danuta Lemke i śp. Robert Dalecki .  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00