VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 40 – 45)

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: „Chcę, bądź oczyszczony”. Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił ze słowami: „Uważaj, nikomu nic nie mów, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich”. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    11   LUTEGO     2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w sobotę, 10 lutego, wspomnienie świętych siedmiu założycieli Zakonu Serwitów, charyzmatem było rozważanie boleści Maryi i naśladowanie Jej cnót

            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś taca inwestycyjna. Na każdej Mszy Świętej udzielamy Sakramentu Chorych.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 18 lutego po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Relikwiarz z doczesnymi szczątkami Błogosławionej Rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci przybędzie we wtorek 13 lutego na Mszę Świętą o godzinie 18.00, po wieczornej Eucharystii wspólny różaniec z rozważaniami o Błogosławionej Rodzinie Ulmów, po nim do godziny 20.00 adoracja indywidualna w ciszy, a przed zakończeniem litania do Błogosławionej Rodziny Ulmów i błogosławieństwo relikwiami. W środę 14 lutego po Mszy Świętej o godzinie 7.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Błogosławioną Rodziną Ulmów, następnie adoracja indywidualna w ciszy do godziny 9.00, na zakończenie litania do Błogosławionej Rodziny Ulmów oraz błogosławieństwo relikwiami i pożegnanie.

Popielec w środę 14 lutego.

Porządek Mszy Świętych:

  • 7.00 i 12.00 w kościele,
  • w katedrze 16.30 i 18.00.

Podczas każdej Mszy Świętej błogosławieństwo popiołu i posypanie pokutne głów. Zachowujemy  post ścisły, jeden posiłek do syta, dwa mniejsze – obowiązuje w przedziale wiekowym od 18 do 60 roku, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich od 14 roku życia.

Nabożeństwa Wielkopostne w kościele parafialnym:

  • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16.30 dla dzieci
  • o godzinie 17.30 dla dorosłych;
  • Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godzinie 17.30.
  • Popołudniowe Msze Święte w piątki w kościele parafialnym.

Nie będzie w piątki adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 15.00, ze względu na nabożeństwa Drogi Krzyżowej, ale będzie krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od 17 do 20 marca, poprowadzi nasze ćwiczenia duchowe ks. dr Dariusz Kulecki proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Kępkach koło Nowego Dworu Gdańskiego.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Leon Michalak, śp. Genowefa Siatecka i śp.Róża Zawieracz .  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 004

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.