V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2024r.

 

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 29 – 39)

Jezus po wyjściu z synagogi przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On zbliżył się do niej i ująwszy ją za rękę podniósł. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    4   LUTEGO     2024

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 5 lutego, wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, pobłogosławimy w tym dniu chleb ku jej czci;
  • we wtorek, 6 lutego, wspomnienie Świętych Męczenników Japońskich, Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w czwartek, 8 lutego, Światowy Dzień modlitw i refleksji na temat walki z handlem ludźmi, to także „tłusty” czwartek.
  • w sobotę, 10 lutego, wspomnienie Świętej Scholastyki, dziewicy.
  • w niedzielę, 11 lutego, wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (166 rocznica objawień), Światowy Dzień Chorego, na wszystkich Mszach Świętych w niedzielę możliwość przystąpienia do sakramentu chorych. 

            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

            W piątek 9 lutego wszystkie Msze Święte (7:00; 15.00 i 18:00) zostaną odprawione w kościele parafialnym. Przepraszamy za utrudnienia.

            Taca inwestycyjna za tydzień, w niedzielę 11 lutego.

            Nasza parafia będzie gościć w dniach 13-14 lutego relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci. Rodzina ta została zamordowana przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów. Relikwiarz z ich doczesnymi szczątkami przybędzie na Mszę Świętą o godzinie 18.00 we wtorek, a opuści parafię w środę po Mszy Świętej o godzinie 7.00. Szczegóły podamy za tydzień w niedzielę 11 lutego.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Halina Biedrzycka, śp. Czesław Bader, śp. Andrzej Cybulski i śp. Helena Gumińska .  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00 
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544

www.parafia.prabuty.pl
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.