IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024r.

Biuletyn Parafialny,  Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 21 – 28)

W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    28    STYCZNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę 31 stycznia, wspomnienie Świętego Jana Bosko, kapłana;
  • w piątek 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej – błogosławieństwo świec – gromnic)
  • porządek Mszy Świętych: w kościele – 7.00 i 12.00, w katedrze – 15.00 i 18.00, Dzień Życia Konsekrowanego;
  • w sobotę 3 lutego, wspomnienie Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła, udzielimy błogosławieństwa za jego wstawiennictwem z prośbą o zachowanie od chorób gardła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca lutego. W I piątek 2 lutego odwiedzimy chorych od godziny 9.00. W I sobotę 3 lutego po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o godzinie 9.00 Eucharystia dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji Róży pod wezwaniem „Świętego Jana Pawła II”.

W przyszłą niedzielę 4 lutego przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po odbytej kolędzie w parafii powraca Msza Święta w piątki o godzinie 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz od jutra kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki i środy w godzinach 15.00-17.00 i soboty 9.00-12.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krystyna Bolechowska .  „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00