III NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.01.2024r.

Biuletyn Parafialny,  Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 14 – 20)

Gdy Jan został uwięziony, przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich: „Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi”. I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. Idąc nieco dalej, ujrzał Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, którzy też byli w łodzi i naprawiali sieci. Zaraz ich powołał, a oni zostawili ojca swego, Zebedeusza, razem z najemnikami w łodzi i poszli za Nim.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    21    STYCZNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę 24 stycznia, wspomnienie Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek 25 stycznia, święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła;
  • w piątek 26 stycznia, wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Krzysztof Kubich, śp. Daniela Alfut, śp. Grażyna Stępka, śp Stanisław Kośka, śp. Halina Przewłocka, śp. Regina Przybysz.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

w czasie trwania wizyt duszpasterskich (kolędy)środa w godzinach:  15.00- 17.00

TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544