II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024r.

Biuletyn Parafialny,  Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 1, 35 – 42)

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem. Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?” Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi, to znaczy: Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza”, to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz się nazywał Kefas”, to znaczy: Piotr.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    14    STYCZNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w środę 17 stycznia, wspomnienie Świętego Antoniego, opata; a także Dzień Judaizmu w Polsce;
  • w czwartek 18 stycznia, wspomnienie Błogosławionej Reginy Protmann, matki założycielki Zgromadzenia Sióstr Świętej Katarzyny w Braniewie; rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • w piątek 19 stycznia, wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w niedzielę 21 stycznia, Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 21 stycznia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Adam Telus, śp. Zygmunt Okorski, śp. Horst Obłocki.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

w czasie trwania wizyt duszpasterskich (kolędy)
środa godz. 15.00- 17.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544