NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024r.

Biuletyn Parafialny,  Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w

Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 1, 7 – 11)

Jan Chrzciciel tak głosił: „idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym”. W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na Niego. A z nieba odezwał się głos: „Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    07    STYCZNIA   2024

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Dziś także zakończenie okresu Bożego Narodzenia – rozpoczyna się Okres Zwykły.

Podziękowania wszystkim zaangażowanym w „Orszak Trzech Króli”: Urząd MiG Prabuty, PCKiS, MOSP, Ośrodek Jeździecki – Julianowo, Restauracja „Malibu”, Trio Instrumentalne (Matylda, Jakub i Andrzej), Schola Dziecięca, Akcja Katolicka, Parafialny Zespół Caritas, Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Św., Rycerze Kolumba,  ofiarodawcy smacznego ciasta oraz  uczestnikom: parafianom i gościom, również anonimowym darczyńcom i pomocnikom. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Kazimiera Lewińska, śp. Irena Gawęda, śp. Zdzisław Daroszewski, śp. Jan Kościelecki i śp. Tomasz Warumzer. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

w czasie trwania wizyt duszpasterskich (kolędy)
środa godz. 15.00- 17.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: + 48 725 125 544