I NIEDZIELA ADWENTU – 03 XII 2023

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka(Mk 13, 33 – 37)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    03    GRUDNIA   2023

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 4 grudnia, wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy;
  • w środę, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa;
  • w czwartek, 7 grudnia, wspomnienie Świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 12.00 w kościele parafialnym Msza Święta w „Godzinę Łaski”.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś I Niedziela Adwentu. Niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Msze Świete „Roratnie” dla wszystkich będą odprawiane codziennie o godzinie 7.00 w kościele parafialnym z wyjątkiem  środy o godzinie 18.00 w katedrze (nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy), dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 17-20 grudnia (od III Niedzieli Adwentu – „Gaudete” do środy). Tematem przewodnim „Odnowienie Nowenny Nieustannej” poprowadzi nasze ćwiczenia duchowe O. Zbigniew Bruzi ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela czyli OO. Redemptorystów.

            Od dziś rozprowadzane są świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

            Dziś dzieci odbiorą z rąk Świętego Mikołaja upominki po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze. Świętemu Mikołajowi paczki pomógł przygotować Parafialny Zespół Caritas.

            Podobnie z akcją „Bombka Radości” od przyszłej niedzieli 10 grudnia, Parafialny Zespół Caritas przygotował propozycję wsparcia naszych seniorów, osoby samotne będące w potrzebie.

            Spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 10 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

            Taca inwestycyjna za tydzień w niedzielę 10 grudnia.

            Kancelaria parafialna w poniedziałek 4 grudnia nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy w środę, w godzinach 15.00-17.00 i w sobotę od 9.00 – 12.00.

            Na Charytatywnym Balu Andrzejkowym zorganizowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Prabutach zebrano kwotę 22000 zł. 6 grudnia Święty Mikołaj dostarczy prezent dla Zosi.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Stanisław Kasprzak, śp. Krystyna Sadowska, śp. Barbara Grzywacz, śp. Marlena Wawrzyn i śp. Andrzej Jaczoński.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.