UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 25, 31 – 36.40.45-46)

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.  Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!  Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.  A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    26    LISTOPADA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w czwartek, 30 listopada, Święto Świętego Andrzeja Apostoła, w naszej parafii „mały odpust” suma odpustowa o godzinie 18.00 w kościele parafialnym (a nie w katedrze) Słowo Boże wygłosi ksiądz Marcin Szczęsny – proboszcz parafii Świętego Mikołaja w Dąbrówce Malborskiej.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Dziś Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego, za tydzień pierwsza niedziela adwentu.

W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W I piątek – 1 grudnia odwiedziny chorych w domach od godziny 9.00. W I sobotę – 2 grudnia po Mszy Świętej porannej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży ” Błogosławionej Karoliny Kózkówny”.

Miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu za tydzień w niedzielę 3 grudnia.

            Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Dziś dzieci pozostawiają czystego i podpisanego buta. Odbiór z rąk Świetego Mikołaja w niedzielę 3 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

Dziękuję wszystkim muzykom występującym w koncercie zaduszkowym, który odbył się w minioną niedzielę 19 listopada w PCKiS.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Janusz Chojnacki, śp. Andrzej Ronewicz i śp. Halina Panfil.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.