Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dopełnia się misja zbawcza Chrystusa. Duch Święty został dany Kościołowi. Jego mocą realizuje się w nas Królestwo Boże. Wzywamy mocy Ducha Świętego by prowadził nas w pielgrzymce Kościoła do życia wiecznego. Jutro drugi dzień świąt, czyli dzień NMP Matki Kościoła, Jej zawierzamy cały Kościół, naszą diecezję, naszą parafię, wszystkie nasze wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia, nasze rodziny i nas samych.
 2. Rycerzy Kolumba zapraszam na spotkanie dzisiaj o g. 19:00.
 3. Dziękujemy członkom Żywego Różańca za ufundowanie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Katedry. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum poświęcone Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We wtorek będzie poświęcenie Ikony i Uroczysta Nowenna. Zapraszamy serdecznie na g. 18:00 – nie będzie przed Mszą Nabożeństwa Majowego.
 4. Wyjazdowa Majówka dzisiaj w Szramowie, wyjazd o 16:00. Za tydzień Majówka
  w Laskowicach.
 5. Służba Liturgiczna Dorosłych ma swoje spotkanie w poniedziałek o g. 19:30.
 6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na modlitwę o świętość kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania będzie w czwartek po Mszy św. dla młodzieży o g. 19:00.
 8. Ze względu na przygotowania do I Komunii św. w piątek i sobotę Msze św. wieczorne nabożeństwo majowe będą w kościele św. Andrzeja
 9. W sobotę o g. 11:00 spowiedź przed I Komunią św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Uroczystość I Komunii Świętej w niedzielę o g. 11:30.
 10. Jako dar wdzięczności za łaskę I Komunii św. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Eucharystii do Glotowa k. Dobrego Miasta. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a także wszystkich chętnych w sobotę 18 czerwca.
 11. Rocznica I Komunii św. będzie 29 maja na Mszy św. o g. 11:30.
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała 26 maja. Tak jak to było w zwyczaju naszej parafii prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji: przy bloku na wprost fontanny przygotowują mieszkańcy tego bloku; przy dawnym kinie przygotowują strażacy; przy figurze Matki Bożej przygotowują mieszkańcy ul. Warszawskiej i Orzeszkowej; przy kościele św. Andrzeja przygotowują właściciele prywatnych branż.
 13. Zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej prosimy o zgłaszanie się do ks. Łukasza do końca tego tygodnia.
 14. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na Caritas na dofinansowanie wakacji
  w Mikoszewie dla dzieci z niezamożnych rodzin.
 15. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Ferdynanda Stępke
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.