Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego 15.05.2016.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dopełnia się misja zbawcza Chrystusa. Duch Święty został dany Kościołowi. Jego mocą realizuje się w nas Królestwo Boże. Wzywamy mocy Ducha Świętego by prowadził nas w pielgrzymce Kościoła do życia wiecznego. Jutro drugi dzień świąt, czyli dzień NMP Matki Kościoła, Jej zawierzamy cały Kościół, naszą diecezję, naszą parafię, wszystkie nasze wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia, nasze rodziny i nas samych.
  2. Rycerzy Kolumba zapraszam na spotkanie dzisiaj o g. 19:00.
  3. Dziękujemy członkom Żywego Różańca za ufundowanie Ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Katedry. Dzisiaj rozpoczynamy Triduum poświęcone Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. We wtorek będzie poświęcenie Ikony i Uroczysta Nowenna. Zapraszamy serdecznie na g. 18:00 – nie będzie przed Mszą Nabożeństwa Majowego.
  4. Wyjazdowa Majówka dzisiaj w Szramowie, wyjazd o 16:00. Za tydzień Majówka
    w Laskowicach.
  5. Służba Liturgiczna Dorosłych ma swoje spotkanie w poniedziałek o g. 19:30.
  6. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na modlitwę o świętość kapłanów oraz powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji.
  7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sak. bierzmowania będzie w czwartek po Mszy św. dla młodzieży o g. 19:00.
  8. Ze względu na przygotowania do I Komunii św. w piątek i sobotę Msze św. wieczorne nabożeństwo majowe będą w kościele św. Andrzeja
  9. W sobotę o g. 11:00 spowiedź przed I Komunią św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Uroczystość I Komunii Świętej w niedzielę o g. 11:30.
  10. Jako dar wdzięczności za łaskę I Komunii św. organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Najświętszej Eucharystii do Glotowa k. Dobrego Miasta. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a także wszystkich chętnych w sobotę 18 czerwca.
  11. Rocznica I Komunii św. będzie 29 maja na Mszy św. o g. 11:30.
  12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała 26 maja. Tak jak to było w zwyczaju naszej parafii prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na trasie procesji: przy bloku na wprost fontanny przygotowują mieszkańcy tego bloku; przy dawnym kinie przygotowują strażacy; przy figurze Matki Bożej przygotowują mieszkańcy ul. Warszawskiej i Orzeszkowej; przy kościele św. Andrzeja przygotowują właściciele prywatnych branż.
  13. Zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej prosimy o zgłaszanie się do ks. Łukasza do końca tego tygodnia.
  14. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek na Caritas na dofinansowanie wakacji
    w Mikoszewie dla dzieci z niezamożnych rodzin.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Ferdynanda Stępke