XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.11.2023r.

 

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 25, 14 – 15, 19 -21)

Jezus opowiedział swoim uczniom następującą przypowieść: «Podobnie jest z królestwem niebieskim jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: „Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem”. Rzekł mu Pan: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego Pana!”»

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    19    LISTOPADA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 20 listopada, wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, zakonnika i kapłana (powstańca styczniowego i sybiraka);
  • w wtorek, 21 listopada, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • w środę, 22 listopada, wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • w piątek, 24 listopada, wspomnienie Świętego Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich;
  • w sobotę, 25 listopada, wspomnienie Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Wypominki codziennie o godzinie 17.30 przez cały miesiąc listopad.

Witamy dziś w naszej parafii Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, księdza profesora Marka Karczewskiego, oraz diakona, którzy będą rozprowadzać kalendarze seminaryjne na nowy rok 2024.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Dziękuję wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję zbiórki elektrośmieci. Sporo zużytego sprzętu przekazaliśmy na cele misyjne. Bóg zapłać.

                         Zaległe podziękowania kieruję do Braci Zakonu Rycerzy Kolumba za coroczne przygotowanie grobów (ich naprawa i oczyszczenie) na cmentarzu parafialnym przy ul. Daszyńskiego przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Rozstawili na mogiłach ponad 140 zniczy. Bóg zapłać.

                       Dzieci od lat 2 do III klasy Szkoły Podstawowej przyniosą za tydzień w niedzielę 26 listopada do katedry czystego i podpisanego buta. Odbiór z rąk Świętego Mikołaja odbędzie się w katedrze w niedzielę 3 grudnia.

            Biuro Radia Maryja w Prabutach organizuje wyjazd do Torunia w sobotę 2 grudnia na uroczystości związane z kolejną rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy pod nr tel. 511 024 731 oraz 607 692 027.

Zapraszamy na koncert zaduszkowy, który odbędzie się dzisiaj (19.11) o godzinie 19:00 w PCKiS- wstęp wolny.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Tadeusz Wójtowicz, śp. Eugenia Przechadzka, śp. Dariusz Andrearczyk i śp. Genowefa Kołodziejska.  „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.