XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.11.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 25, 1 – 13)

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: „Królestwo niebieskie podobne będzie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie oblubieńca. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych. Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w naczyniach. Gdy się oblubieniec opóźniał, zmorzone snem wszystkie zasnęły. Lecz o północy rozległo się wołanie: „Oblubieniec idzie, wyjdźcie mu na spotkanie”. Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie”. Gdy one szły kupić, nadszedł oblubieniec. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną i drzwi zamknięto. W końcu nadchodzą i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam”. Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę powiadam wam, nie znam was”. Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    12    LISTOPADA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 13 listopada, wspomnienie Świętego Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
  • w piątek, 17 listopada, wspomnienie Świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • w sobotę, 18 listopada, wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Wypominki codziennie o godzinie 17.30 przez cały miesiąc listopad.

Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na cele inwestycyjne w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień w niedzielę 19 listopada po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, księdza profesora Marka Karczewskiego, oraz diakona, którzy będą rozprowadzali kalendarze seminaryjne na 2024 rok.

Dnia 14 listopada odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci. Będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można złożyć na podwórzu przy plebanii na ul. Warszawskiej 19 w poniedziałek w godzinach: od 15.00 do 17.00. Dochód jest przeznaczony  na misje.

            W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Edytę Braszkowską  „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.