XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.11.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 23, 1 – 12)

Jezus przemówił do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: „Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. A wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy jesteście braćmi. Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. Największy z was niech będzie waszym sługą. Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    05    LISTOPADA   2023

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w piątek, 10 listopada, wspomnienie Świętego Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła;
  • w sobotę, 11 listopada, wspomnienie Świętego Marcina z Tours, biskupa, 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości,

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Program 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości:

  • 12.30 na ul. Kwidzyńskiej uroczystości przy Pomniku Pamięci,
  • 13.00 w katedrze Msza Święta za Ojczyznę,
  • 14.15 na cmentarzu komunalnym przy ul. Parkowej złożenie kwiatów przy Pomniku Kresowiaków.

            Wypominki codziennie o godzinie 17.30 przez cały miesiącc listopad.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Taca inwestycyjna za tydzień w niedzielę 12 listopada.

            Diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Medjugorie odbędzie się w dniach 22-30 czerwca 2024r. Szczegóły u księdza Grzegorza.

Najbliższe czuwanie młodzieży odbędzie się 17 listopada o godzinie 20.00 w parafii Świętego Brata Alberta w Iławie. Informacji udziela  ksiądz Grzegorz.

Dnia 14 listopada odbędzie się akcja zbiórki elektrośmieci. Będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można złożyć na podwórzu przy plebanii ul. Warszawska 19 w poniedziałek, w środę i w następny poniedziałek w godzinach od 15.00 do 17.00. Dochód jest przeznaczony  na misje.

W sobotę 11 listopada z racji Narodowego Święta odzyskania Niepodległości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa w godzinach: 15.00-17.00
sobota w godzinach: 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.