XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 22, 34 – 40)

Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?” On mu odpowiedział: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    29    PAŹDZIERNIKA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych

Porządek Mszy Świętych:

  • 7.00 i 18.00 w kościele,
  • 9.00 w katedrze,
  • 11.00 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Parkowej, półgodziny przed Mszą Świętą procesja modlitewna za zmarłych,
  • 12.30 modlitwy za zmarłych na cmentarzu przy ul. Daszyńskiego;
  • w czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze Święte:

  • w kościele o 7.00 i 12.00,
  • w katedrze o 18.00;
  • w sobotę, 4 listopada, wspomnienie Świętego Karola Boromeusza, biskupa, patrona chrzcielnego Karola Wojtyły.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Nabożeństwo różańcowe kończymy we wtorek 31 października. Od środy 1 listopada codziennie o 17.30 przez cały miesiąc zapraszamy na Wypominki czyli nabożeństwo modlitewne za dusze zmarłych.                                                                                                                   

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.00.                                                                                   

Poświęcenie nowych pomników dziś o 15.00, trzech księży będzie do dyspozycji, jeden od ul. Parkowej, drugi od ul. Malborskiej i ostatni od ul. Zielnej. 1 listopada bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 11.00 prosimy podejść do kaplicy i zgłosić chęć poświęcenia nagrobka.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca listopada.

W pierwszy piątek 3 listopada odwiedziny chorych w domach.

W pierwszą sobotę po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 Eucharystia dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji Róży Różańcowej „Świętej Jadwigi Królowej”.

Diecezjalna pielgrzymka młodzieży do Medjugorie odbędzie się w dniach 22-30 czerwca 2024r. Najbliższe czuwanie młodzieży odbędzie się 17 listopada o godzinie 20.00 w parafii w Iławie, konferencje wygłoszą Siostry zakonne ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi. Szczegółowych informacji udziela  ksiądz Grzegorz.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Czesław  Janiewicz „Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie…”.  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.