XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 22, 15 – 21)

Faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Jezusa w mowie. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby mu powiedzieli: „Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w prawdzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek cezarowi, czy nie?” Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: „Czemu wystawiacie Mnie na próbę, obłudnicy? Pokażcie Mi monetę podatkową!” Przynieśli Mu denara. On ich zapytał: „Czyj jest ten obraz i napis?” Odpowiedzieli: „Cezara”. Wówczas rzekł do nich: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    22    PAŹDZIERNIKA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 23 października, wspomnienie Świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa;
  • we wtorek, 24 października, wspomnienie Świętego Antoniego Marii Clareta, biskupa;
  • w sobotę, 28 października, święto Świętych Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

Nabożeństwo różańcowe: codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 29 października po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Koperty z kartkami na Wypominki (Zaduszki) są do zabrania ze stolika przy wyjściu ze świątyni. Prosimy o czytelne ich wypisanie.  Zapisane kartki możemy składać na tacę lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

Poświęcenie nowych pomników (nagrobków) w przyszłą niedzielę 29 października o godzinie 15.00, oraz 1 listopada bezpośrednio po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Panowie Organista i Kościelny rozpoczęli roznoszenie po domach poświęconych opłatków na stół wigilijny.

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00