XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023r.

 

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 22, 1 – 14)

Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: „Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: „Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę; woły i tuczne zwierzęta ubite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę!” Lecz oni zlekceważyli to i odeszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy, pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: „Uczta weselna wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie”. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala weselna zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nieubranego w strój weselny. Rzekł do niego: „Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?” Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: „Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów”. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.           

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    15    PAŹDZIERNIKA   202

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 16 października, wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej, księżnej, fundatorki kościołów i klasztorów;
  • w środę, 18 października, święto Świętego Łukasza, Ewangelisty, lekarza, Dzień modlitw za pracowników Ochrony Zdrowia, lekarzom, pielęgniarkom, położnym, ratownikom, fizjoterapeutom, diagnostom laboratoryjnym, operatorom urządzeń medycznych, opiekunom chorych, salowym, pracownikom administracji oraz farmaceutom życzymy przede wszystkim zdrowia, sił i uśmiechu w codziennej służbie potrzebującym, wiary w dobrą przyszłość i w drugiego człowieka;
  • w czwartek, 19 października, wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, ofiara zbrodniczego systemu komunistycznego;
  • w piątek, 20 października, wspomnienie Świętego Jana Kantego, kapłana, wykładowcę Akademii Krakowskiej, patrona polskich uczonych i uczących się;

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo różańcowe: codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Dziś XXIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

 Spotkanie dla kandydatów do Sakrakramentu Bierzmowania dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

Poświęcony opłatek na stół wigilijny będzie roznoszony w naszej parafii przez Pana Kościelnego i Pana Organistę od wtorku 17 października.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Agata Chrzanowska, śp. Genowefa Chlebowska i śp. Sławomir Michalak. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”.  

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa w godzinach: 15.00-17.00
sobota w godzinach: 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.