XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza(Mt 21, 33 – 43)

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: „Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał. Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna. Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?” Rzekli Mu: „Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze”. Jezus im rzekł: „Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    08    PAŹDZIERNIKA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w piątek, 13 października, wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana;
  • w sobotę, 14 października, wspomnienie Świętej Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy, zakonnicy, a także Dzień Nauczyciela z tej okazji życzenia szkolne od dzieci dla nauczycieli: „Kochani nauczyciele, dziś chcemy podziękować za cierpliwość, dobre serca i za cenny czas, który nam poświęcacie, przyjmijcie od nas życzeń moc, a za kłopoty – przepraszamy”.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Nabożeństwo różańcowe: codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Ostatnie nabożeństwo fatimskie w piątek 13 października o godzinie 18.00. Msza Święta a później procesja z modlitwą różańcową, dlatego wyjątkowo nie będzie w tym dniu różańca o godzinie 17.30.

W piątek 13 października Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Elblągu. Informacji udziela ksiądz Grzegorz.

Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w niedzielę 15 października po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w kościele parafialnym.

XXIII Dzień Papieski będzie obchodzony w tym roku w niedzielę 15 października pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Prabutach po raz kolejny organizuje „Andrzejkowy” Bal Charytatywny w sobotę 25 listopada br. w restauracji „Malibu”. Koszt od osoby to 170zł. Środki zebrane podczas balu zostaną przekazane na leczenie naszej parafianki Zosi Anders. Zapisy u P. Andrzeja Słowińskiego.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Helena Durkiewicz i śp. Krystyna Lech. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.