XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023r.

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

W kalendarzu liturgicznym:

• w środę 27 września, wspomnienie Świętego Wincentego A Paulo, kapłana;
  • w czwartek, 28 września, święto Świętego Wacława, męczennika;
  • w piątek, 29 września, święto Świętych Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
  • w sobotę, 30 września, wspomnienie Świętego Hieronima, kapłana i doktora kościoła

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej O.Pawła – misjonarza ze zgromadzenia OO. Oblatów Najświętszej Marii Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2024 rok.

Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

W przyszłą niedzielę, 1 października, przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od przyszłej niedzieli, 1 października, rozpoczynamy Nabożeństwo Różańcowe: codziennie o godzinie 17.30, dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież, które chciałyby dołączyć do scholki na próby w każdą sobotę o godzinie 14.00 w salce parafialnej.

Zapraszamy uczniów klas trzecich i starszych do służenia Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Bliższych informacji udziela ksiądz Mateusz.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Renata Szymaniak. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”