XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023r.

 

Biuletyn Parafialny Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 18, 21 – 35)

Piotr podszedł do Jezusa i zapytał: „Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat zawini względem mnie? Czy aż siedem razy?” Jezus mu odrzekł: „Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. Dlatego podobne jest królestwo niebieskie do króla, który chciał się rozliczyć ze swymi sługami. Gdy zaczął się rozliczać, przyprowadzono mu jednego, który był mu winien dziesięć tysięcy talentów. Ponieważ nie miał z czego ich oddać, pan kazał sprzedać go razem z żoną, dziećmi i całym jego mieniem, aby dług w ten sposób odzyskać. Wtedy sługa padł mu do stóp i prosił go: „Panie, okaż mi cierpliwość, a wszystko ci oddam”. Pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. Lecz gdy sługa ów wyszedł, spotkał jednego ze współsług, który mu był winien sto denarów. Chwycił go i zaczął dusić, mówiąc: „Oddaj, coś winien!” Jego współsługa padł przed nim i prosił go: „Okaż mi cierpliwość, a oddam tobie”. On jednak nie chciał, lecz poszedł i wtrącił go do więzienia, dopóki nie odda długu. Współsłudzy jego, widząc, co się działo, bardzo się zasmucili. Poszli i opowiedzieli swemu panu wszystko, co zaszło. Wtedy pan jego, wezwawszy go, rzekł mu: „Sługo niegodziwy! Darowałem ci cały ten dług, ponieważ mnie prosiłeś. Czyż więc i ty nie powinieneś był ulitować się nad swoim współsługą, jak ja ulitowałem się nad tobą?” I uniósłszy się gniewem, pan jego kazał wydać go katom, dopóki mu nie odda całego długu. Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    17    WRZEŚNIA   2023

            W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 18 września, Święto Świetego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • w środę, 20 września, wspomnienie Świetych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
  • w  czwartek, 21 września, Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę, 23 września, wspomnienie Świetego Pio z Pietrelciny, prezbitera

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

 Jest już do dyspozycji kalendarz intencji mszalnych na rok 2024. Prosimy te osoby, które zamawiają większą ilość intencji, aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej. Przypominamy, że kancelaria jest czynna w poniedziałki i środy od godziny 15.00 do godziny 17.00 oraz w soboty od godziny 9.00 do godziny 12.00.

 Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 24 września po Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Za tydzień w niedzielę 24 września naszą wspólnotę parafialną  odwiedzi misjonarz ze Zgromadzenia OO. Oblatów Najświętszej Marii Panny. Po każdej Mszy Świętej będzie rozprowadzał Kalendarze Misyjne na 2024 rok.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież, które chciałyby dołączyć do scholki na próby w każdą sobotę o godzinie 14:00 w salce parafialnej.

Zapraszamy uczniów klas III i starszych do służenia Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Bliższych informacji udziela ksiądz Mateusz.

W tym roku ponownie zgłosiliśmy projekt renowacji i rewitalizacji figury Jezusa Chrystusa przy kościele parafialnym Świętego Andrzeja Apostoła na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Grunwaldzką.

Dziś mija termin głosowania na stronie: https:// prabuty.budzet-obywatelski.org na projekt nr 5.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Peskowski, oraz śp. Stanisław Jaworski „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.