XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023r.

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 18, 15 – 20)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik. Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwóch z was na ziemi zgodnie o coś prosić będzie, to wszystko otrzymają od mojego Ojca, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    10    WRZEŚNIA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w środę, 13 września, wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w  piątek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej
  • w sobotę, 16 września, wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza (papieża) i Cypriana (biskupa)

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

 Jest już do dyspozycji kalendarz intencji mszalnych na rok 2024. Prosimy te osoby, które zamawiają większą ilość intencji, aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej.

Poświęcenie plecaków z przyborami szkolnymi dla pierwszoklasistów dziś na Mszy Świętej o godzinie 11.00.

 Dziś odbędą się zapisy i pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 13.00.

Piąte nabożeństwo fatimskie w środę 13 września. Msza Święta o godzinie 18.00,  później różaniec z procesją.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież, które chciałyby dołączyć do scholki na próby w każdą sobotę o godzinie 14:00 w salce parafialnej.

Zapraszamy uczniów klas III i starszych do służenia Panu Bogu przy ołtarzu jako ministranci i lektorzy. Bliższych informacji udziela ksiądz Mateusz.

W tym roku ponownie zgłosiliśmy projekt renowacji i rewitalizacji figury Jezusa Chrystusa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Apostoła na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Grunwaldzką. Głosowanie odbywać się będzie na stronie: https:// prabuty.budzet-obywatelski.org na projekt nr 5. Głosujemy od 1 do 17 września 2023r.

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem), z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, ginie kilkadziesiąt osób. Przyczyną tych tragedii bywają często: niewiedza, zaniedbanie, a także wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Istniejące przepisy prawa budowlanego, na właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, nakładają obowiązek okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych)  W trosce o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo bliskich, warto rozważyć też zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń, łącznie z uratowaniem najwyższej wartości, jaką jest nasze życie.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janusz Wasicki, śp. Edward Stawiszyński, śp. Leszek Jurałowicz. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…” 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.