XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023r.

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 16, 21 – 27)

Jezus zaczął wskazywać swoim uczniom na to, że musi udać się do Jerozolimy i wiele wycierpieć od starszych i arcykapłanów oraz uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: „Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie”. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: „Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”. Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi i wtedy odda każdemu według jego postępowania”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    03    WRZEŚNIA   2023

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 4 września, wspomnienie błogosławionej S. Marii Stelli i 10 Towarzyszek ze Zgromadzenia SS. Nazaretanek, które zostały zamordowane przez niemieckich okupantów dnia 1 sierpnia 1943r., oddając życie za 120 mieszkańców Nowogródka, uratowanym ludziom karę śmierci zamieniono na przymusowe roboty w Niemczech, po wojnie wszyscy wrócili do swoich rodzin.
  • w  piątek, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Matki Bożej Gietrzwałdzkiej).

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

 

Dziś przypada niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Kancelaria parafialna będzie czynna od września:

  • w poniedziałki od 15.00 do 17.00
  • środy od 15.00 do 17.00
  • w soboty od 9.00 do 12.00.

Od wczoraj w kancelarii parafialnej  jest do dyspozycji kalendarz intencji mszalnych na rok 2024. Prosimy te osoby, które zamawiają większą ilość intencji zapraszamy do kancelarii parafialnej.

Poświęcenie plecaków z przyborami szkolnymi dla pierwszoklasistów w przyszłą niedzielę 10 września na Mszy świętej o godzinie 11.00.

Zapisy i pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 września po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 13.00.

Apostolat Margaretka zaprasza na spotkanie diecezjalne w sobotę 9 września do parafii Świętego Wojciecha w Elblągu. Wyjazd z Prabut o godzinie 8.00. Kontakt w sprawie wyjazdu z P. Heleną Niczyporuk.

Pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w niedzielę 10 września, wyjazd z Prabut o godzinie 7.00. Informacje u P. Heleny Niczyporuk.

PCKiS zaprasza na widowisko historyczne pt: „WRZESIEŃ 39” (jest to inscenizacja potyczki granicznej), które odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 14.00 w Prabutach-Kolonia na boisku przy ul. Cisowej.

W tym roku ponownie zgłosiliśmy projekt renowacji i rewitalizacji figury Jezusa Chrystusa przy kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Apostoła na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z ul. Grunwaldzką. Głosowanie odbywać się będzie na stronie: https:// prabuty.budzet-obywatelski.org na projekt nr 5. Głosujemy od 1 do 17 września 2023r.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Marianna Michalak, śp. Daniela Tietz. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.