XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    13    SIERPNIA   2023

  • w poniedziałek, 14 sierpnia, wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, zakonnika i kapłana, współpatrona diecezji elbląskiej;
  • we wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w tradycji polskiej – Matki Bożej Zielnej, będą święcone bukiety z ziół, kwiatów, zbóż i owoców; porządek nabożeństw  jak w każdą niedzielę, wszystkie Msze Święte będą odprawiane w kościele parafialnym przy obrazie Matki Bożej Kazmirzeckiej, o godzinie 13.00 w intencji pomordowanych na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej przez OUN i UPA o godny pochówek i wieczne szczęście;
  • w czwartek, 17 sierpnia, wspomnienie Świętego Jacka, zakonnika i kapłana, imieniny obchodzi Biskup Elbląski Jacek Jezierski, pamiętajmy w modlitwie o solenizancie.

            Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

 

Kancelaria parafialna będzie czynna sierpniu w soboty, w godzinach 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, 55 221 86 46.

Dziś po wieczornej Mszy Świętej odprawianej w kościele parafialnym odbędzie się IV nabożeństwo fatimskie z procesją do katedry. Zapraszamy.

PCKiS zaprasza na koncert Viva Musica: „Od Mozarta do Wodeckiego” we wtorek 15 sierpnia na godzinę 16.30 do konkatedry.

Na remont wnętrza katedry zebraliśmy w minionym tygodniu – 11.125 zł. (5.735zł – przy kościele, wpłaty na konto – 4.090zł i 1.300zł. w kopertach). Dziękuję  za złożone ofiary. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Gizela Spankowska. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.