XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023r.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    30    LIPCA   2023

• poniedziałek, 31 lipca, wspomnienie Świętego Ignacego Loyoli, kapłana i zakonnika;
  • we wtorek, 1 sierpnia, wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek, 4 sierpnia, wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, kapłana;
  • w niedzielę, 6 sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego;

Kancelaria parafialna czynna będzie w lipcu i sierpniu w soboty, w godzinach, 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, 55 221 86 46.

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W I sobotę 5 sierpnia po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży pod wezwaniem „Świętej Anny”.

W przyszłą niedzielę 6 sierpnia miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Otrzymana promesa z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład dla kultury” na remont wnętrza katedry, generuje koszta oczywiście o wiele mniejsze niż owa dotacja (otrzymaliśmy 490 000 zł  a potrzeba  ok.10% tej kwoty). Przede wszystkim zebranie wkładu własnego i na wykonanie projektów. Po spotkaniu z przedstawicielami wspólnot podjęliśmy decyzję o zbiórce ofiar ulicami i miejscowościami naszej parafii.  Czterdzieści lat temu nasi dziadkowie i babcie oraz rodzice podjęli się trudu odbudowy katedry z ruin, my dziś możemy dołożyć swoją cegiełkę, aby dokończyć dzieła. Dziękuję z góry wszystkim za pomoc. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Teresa Gwizdała, śp. Klaus Peter Szorg i śp. Bogumiła Trojanowska. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.