XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    23   LIPCA   2023

• w poniedziałek, 24 lipca, wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy;
  • we wtorek, 25 lipca, święto Świętego Jakuba  Apostoła  (Starszego, Większego);
  • w środę 26 lipca, wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Marii Panny, Dziadków Pana Jezusa, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i seniorom;
  • w sobotę, 29 lipca, wspomnienie  Świętych Marty, Marii i Łazarza;

Kancelaria parafialna czynna w lipcu i sierpniu w soboty, w godzinach 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544, 55 221 86 46.

Dziś poświęcenie pojazdów ku czci Świętego Krzysztofa -patrona kierowców i podróżujących.

Dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli pieszych pielgrzymów na Jasną Górę. Przekazaliśmy 4.385 zł. Bóg zapłać.

Jutro w poniedziałek 24 lipca w UMiG Prabuty nasza parafia otrzyma promesę na kwotę 490 tys zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład dla kultury” na remont wnętrza katedry. Będzie potrzeba zebrania wkładu własnego. Szczegóły ogłosimy. Panu Bogu, naszym Świętym Patronom i przychylnym ludziom Wielkie Dzięki! Oprócz katedry jeszcze dwa budynki zabytkowe w naszym mieście otrzymały promesy.