XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    09   LIPCA   2023

• we wtorek, 11 lipca, święto świętego Benedykta, opata, Patrona Europy;
  • w środę, 12 lipca, wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
  • w czwartek, 13 lipca, wspomnienie świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w sobotę, 15 lipca, wspomnienie  świętego Bonawentury, biskupa i doktora Kościołała;
  • w niedzielę, 16 lipca, Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

Kancelaria parafialna czynna w lipcu i sierpniu w soboty w godzinach: 9.00-12.00. Nie dotyczy wezwania do chorego oraz spraw związanych z pogrzebem. Prosimy o informację telefoniczną pod nr dyżurny 725 125 544.

Dziś gościmy siostrę Darianę, misjonarkę z Kenii (środkowowschodnia Afryka), którą witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Prosimy Siostrę o świadectwo pracy misyjnej sióstr.

Trzecie nabożeństwo fatimskie w tym roku w czwartek 13 lipca, Msza święta o godzinie 18.00 w katedrze, a później różaniec z procesją do kościoła parafialnego.  W sposób szczególny zapraszamy do wspólnej modlitwy osoby które przyjęły Szkaplerz karmelitański .

Przedstawiciel kadry pieszej pielgrzymki na Jasną Górę – diakon odwiedzi naszą parafię za tydzień w niedzielę 16 lipca na wszystkich Mszach Świętych. Już dziś (także i w przyszłą niedzielę) możemy przekazać na kartkach swoje intencje, za które pielgrzymi będą modlić się na całej trasie oraz możemy wesprzeć pielgrzymów dobrowolnymi ofiarami (zazwyczaj młodzież i młodych ludzi).

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy „Pamięci Kresowian” w sobotę 15 lipca 2023 roku. Rozpoczęcie  o godzinie 14.00. Drugi młyn przy drodze prowadzącej od drogi nr 521 do leśniczówki Gontyn. Udział można zgłosić na stronie: elektroniczne zapisy.pl

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Wróblewski, kawaler zamieszkały na terenie parafii  Świętego Wojciecha w Kwidzynie, oraz Paulina Barbara Korol, panna, zamieszkała na terenie naszej parafii- zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stanisława Sowińska, oraz śp. Jan Ciesiński „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”