XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 10, 26 – 33)

Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    25   CZERWCA   2023

• w środę, 28 czerwca, wspomnienie  świętego Ireneusza biskupa i męczennika;
  • wczwartek, 29 czerwca, uroczystość  Świętych Apostołów Piotra i Pawła;

W piątek 30 czerwca zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie wakacyjnym (lipiec i sierpień) w soboty, w godzinach od  9.00 do 12.00.

W tym tygodniu I sobota miesiąca – 1 lipca. Po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godzinie 9.00 – Msza Święta dla Żywego Różańca w intencji róży „świętej Beretty Mola”.

Za tydzień 2 lipca niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

PCKiS zaprasza na Nocny Koncert Viva Musica w piątek 30 czerwca na godzinę 21.30 do Kościółka Polskiego przy ul. Zamkowej. Darmowe wejściówki do odebrania w siedzibie PCKiS-u. Podczas koncertu wśród uczestników rozlosowane będą „wakacyjne nagrody”.

Biuro Radia Maryja w Prabutach organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 8 – 9 lipca (z noclegiem) Zapisy i bliższe informacje pod numerem telefonu 511 024 731, lub, 607 431 096, oraz 607 682 166. Wyjazd z Prabut o godzinie 7.00

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Michał Pietruszczak, śp. Zbigniew Guzowski i śp. Lucjan Służewski. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”

w czasie wakacyjnym (lipiec – sierpień): sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544