XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 9, 36 – 10,8)

Jezus, widząc tłumy, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. A oto imiona dwunastu apostołów: pierwszy – Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził. Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: «Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    18   CZERWCA   2023

• w środę, 21 czerwca, wspomnienie  świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w sobotę, 24 czerwca, uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

Podziękowania kieruję do wszystkich tych osób, które w jakikolwiek sposób były zaangażowane w festyn parafialny: dziękuję Urzędowi MiG Prabuty za wsparcie, PCKiS za namioty z wyposażeniem, scenę oraz nagłośnienie, druhnom i druhom ZOSP MiG Prabuty za udział, P. Turkowi za lody dla dzieci, scholce oraz wszystkim śpiewającym i grającym, wspólnotom parafialnym: Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Świętym, Parafialny Zespół Caritas, Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka, a także osobom które chciały być anonimowe. Dziękuję za przekazane nam smaczne ciasta i wszystkim sponsorom. Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna nieczynna w poniedziałek 19 czerwca. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy w środę i w sobotę.

Biuro Radia Maryja w Prabutach organizuje wyjazd do Częstochowy w dniach 8 – 9 lipca (z noclegiem) Zapisy i bliższe informacje pod numerem telefonu 511 024 731, lub, 607 431 096, oraz 607 682 166. Wyjazd z Prabut o godzinie 7.00

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Irena Niedziałkowska. „Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00