Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa 20.03.2016.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do jak najlepszego przeżycia najważniejszych dni w roku dla każdego chrześcijanina dni Triduum Paschalnego, dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
 2. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale zapraszamy na godz. 17:30.
 3. Ze względu na przygotowania do misterium i do Triduum w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. poranne i wieczorne będą w Kościele św. Andrzeja.
 4. Zapraszamy serdecznie na Misterium Męki Pańskiej we wtorek na godz. 19:00 do Katedry.
 5. W środę okazja do spowiedzi po Mszy św. o g. 18:00 do 21:00 w kościele św. Andrzeja.
 6. Święte Triduum Paschalne rozpoczynamy Liturgią Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek
  24 marca o godz. 18:00 w Konkatedrze św. Wojciecha. Świętujemy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00.
 7. Wielki Piątek jest dniem Śmierci Chrystusa, dlatego też zachowujemy post ścisły. Nie jemy potraw mięsnych i spożywamy tylko jeden posiłek do syta. Zachęcamy do postu o chlebie
  i wodzie. Zapraszamy na adorację przy Ciemnicy od godz. 9:00. Porządek Adoracji dla Żywego Różańca umieszczony jest w gablocie, przy wyjściu z Katedry i na stronie internetowej. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpocznie się o godz. 19:00. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Możliwość adoracji do godz. 22:00. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Bożego Miłosierdzia, odmówimy Koronkę bezpośrednio
  po zakończeniu Liturgii.
 8. Wielka Sobota jest jedynym dniem w roku kiedy nie sprawuje się sakramentów. Zachęcamy
  do adoracji grobu pańskiego od 9:00 do 18:00. Nowenna do Bożego Miłosierdzia będzie
  na zakończenie święcenia pokarmów o godz. 15:00. Poświęcenie pokarmów będzie w Katedrze o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 i na wioskach: Szramowo 9:00, Sypanica godz. 9:30, Laskowice 10:00, Gontyn 10:30, Szpital 11:00, Kołodzieje 11:30, Pólko 12:00, Kleczewo 12:30, Stańkowo 13:00 Ofiary zbierane podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą
  na remont organów w kościele św. Andrzeja. W sobotę kancelaria będzie nie czynna.
 9. Niedziela Zmartwychwstania rozpoczyna się liturgią Wigilii Paschalnej w nocy z soboty
  na niedzielę o godz. 21:00. Spotykamy się przed kościołem na liturgii poświęcenia ognia. Bardzo prosimy aby na tę nocną liturgię zabrać ze sobą świece. Wniesiemy uroczyście Paschał – symbol Jezusa Zmartwychwstałego do Świątyni i odpalimy swoje świece od Świecy Paschalnej na znak przynależności. Wysłuchamy dziejów naszego zbawienia i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie, radość ze zwycięstwa nad śmiercią ogłosimy
  w Procesji Rezurekcyjnej. Z Procesją Rezurekcyjną pójdziemy przez miasto do kościoła
  św. Andrzeja.
 10. W Niedzielę Zmartwychwstania Msze św. będą w następującym porządku: o g. 6:00, 8:30 10:00, 11:30 i 18:00 w konkatedrze św. Wojciecha i o g. 13:00 w kościele św. Andrzeja. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 11. W drugi dzień świąt będą sprawowane Msze św. jak w każdą niedzielę. Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 17:30.
 12. Bóg zapłać za produkty przyniesione na koniec rekolekcji. Zrobiliśmy ok. 80 paczek.
 13. Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz i Barbara Wójcik związani cywilnie zam. w Prabutach

zapowiedź I.

Marcin Hille, kaw. zam. w Prabutach i Martyna Anders, panna zam. w Prabutach,

zapowiedź I.

Wojciech Stonio, kaw. zam. w Gontynie i Katarzyna Włodarczyk, panna zam. w Obrzynowie

zapowiedź I.

Marcin Halicki, kaw. zam. w Bieżycach i Agnieszka Kebsz, panna zam. w Bieżycach,

zapowiedź II.

W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Władysława Urbanowicza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.