X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 9, 9 – 13)

Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: „Pójdź za Mną!” A on wstał i poszedł za Nim. Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to faryzeusze, mówili do Jego uczniów: „Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?” On, usłyszawszy to, rzekł: „Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: „Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary”. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    11   CZERWCA   2023

• w poniedziałek, 12 czerwca, wspomnienie błogosławionego Władysława Demskiego kapłana i męczennika oraz jego towarzyszy, jest patronem kapłanów diecezji elbląskiej;
  • we wtorek, 13 czerwca, wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  • w środę, 14 czerwca, wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w piątek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę, 17czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Podziękowania kieruję do wszystkich tych osób, bez których nie odbyłaby się uroczystość Bożego Ciała:

•  dziękuję funkcjonariuszom Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem,
  • druhnom i druhom ZOSP MiG Prabuty  za poczucie bezpieczeństwa, za drzewka – brzózki, za uczestnictwo i przygotowanie ołtarza,
  • PCKiS za nagłośnienie ołtarzy,
  • rodzicom z dziećmi pierwszokomunijnymi za udział w procesji oraz sypanie kwiatów,
  • panom: organiście i kościelnemu za posługę,
  • Służbie Liturgicznej Ołtarza za asystę,
  • mieszkańcom bloku patronackiego i sąsiednim blokom oraz wspólnotom parafialnym (Żywy Różaniec, Odnowa w Duchu Św., Parafialny Zespół Caritas, Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka) za ustawienie i ozdobienie ołtarzy, wszystkim innym osobom,
  • także anonimowym zaangażowanym  przy ołtarzach oraz w procesji, za złożone ofiary na kwiaty (zebrano 2.200 zł.). Bóg zapłać.

Kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek 12 czerwca. Przepraszamy za utrudnienia. Zapraszamy w środę i w sobotę.

II nabożeństwo fatimskie we wtorek 13 czerwca o godzinie 18.00 w katedrze.

Zapraszamy dzieci i dorosłych na parafiadę w sobotę 17 czerwca na godzinę 14.00, na plac przy katedrze. Muzyka na żywo, zabawa animowana, zjeżdżalnie, loteria oraz wiele innych uciech. Ze względu na mało miejsc do siedzenia proszę przynieście ze sobą koce piknikowe. Prosimy również o wsparcie nas ciastem, uzależnijmy rodzaj ciasta od pogody i temperatury. Zapraszamy wszystkich ludzi z pasją, wykonującym rękodzieło zachęcamy do wystawienia swoich prac wzdłuż katedry od strony ul. Barczewskiego. Szczegóły w zakrystii.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz Tokarski, kawaler, Paulina Narolska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii, zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Roman Lewandowski i śp. Ryszard Kiersnowski. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00