UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 3, 16 – 18)

Jezus powiedział do Nikodema: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    04   CZERWCA   2023

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 5 czerwca, wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika;
  • we wtorek, 6 czerwca, XXIV rocznica wizyty w Elblągu świętego Jana Pawła II (6 czerwca 1999r.);
  • w czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz IX rocznica ingresu Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego, pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji w modlitwie.;

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godzinie 17.30 w katedrze.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

Porządek Mszy Świętych w Uroczystość Bożego Ciała:

• 7.00, (nabożeństwo czerwcowe o 17.30 również) i 18.00 w kościele;
  • 9.00 i 11.00 w katedrze (nie ma Mszy Świętej o godzinie 13.00),
  • po Mszy Świętej o godzinie 11.00 procesja do czterech ołtarzy. Wzdłuż trasy procesji możemy przyozdobić nasze domy. W Tygodniu Eucharystycznym (dawniejszej oktawie) codziennie w ramach nabożeństwa czerwcowego procesja z Najświętszym Sakramentem wokół świątyni.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartosz Tokarski, kawaler, Paulina Narolska, panna, oboje zamieszkali na terenie naszej parafii, zapowiedź I

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Anna Buszkiewicz. „Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00