UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 20, 19 – 23)

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   28   MAJA   2023

            W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  • w poniedziałek, 29 maja, święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła;
  • w środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej MariiPanny;
  • w czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; Światowy Dzień Dziecka życzymy dzieciom dużo uśmiechu, dobrych ocen w szkole, udanych zabaw z rówieśnikami oraz kochających rodziców i rodzeństwa;
  • w sobotę, 3 czerwca, wspomnienie świętych męczenników z Afryki (Uganda) Karola Lwangi i jego Towarzyszy;
  • w niedzielę, 4 czerwca, Uroczystość Trójcy Świętej.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

Wszystkie Msze Święte i nabożeństwa od poniedziałku 29 maja do niedzieli 4 czerwca będą sprawowane w kościele parafialnym, katedra jest na ten tydzień wyłączona ze względu na przygotowanie i przeprowadzenie I Komunii Świętej dzieci.

            Nabożeństwo majowe kończymy w środę, a od czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30 w kościele parafialnym (w tym tygodniu).

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca czerwca; w piątek 2 czerwca odwiedziny chorych, w sobotę 3 czerwca po porannej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w int. róży pod wezwaniem „Świętej Urszuli Ledóchowskiej”.

            W piątek 2 czerwca nie będzie Mszy Świętej w „Godzinę Miłosierdzia” o 15.00 ani nabożeństwa czerwcowego o 17.30 ze względu na I Spowiedź Świętą dzieci i ich rodzin.

W sobotę 3 czerwca nie będzie czynna kancelaria parafialna ze względu na I Komunię Świętą

Zbiórkę do puszek na przygotowanie ołtarzy i kwiatów na Uroczystość Bożego Ciała za tydzień w niedzielę 4 czerwca przeprowadzą po każdej Mszy Świętej Bracia Zakonu Rycerzy Kolumba. Jeżeli ktoś posiada kwiaty i chciałby je ofiarować na ołtarze to też bardzo chętnie przyjmiemy.

            W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Danuta Stachura. „Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…”

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00
TEL: 55 221 86 46; KOM: 725 125 544
Konto 10 8319 0003 0000 1629 2000 0040

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.