UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza (Mt 28, 16 – 20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus zbliżył się do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

 Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   21   MAJA   2023

            W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

  •  w piątek, 26 maja, wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, kapłana, a także Dzień Matki – najważniejszej i najukochańszej osoby, pamiętajmy o naszych Mamach codziennie, ale szczególnie w tym dniu życzymy co najlepsze i dziękujemy za wszystko;
  • w niedzielę, 28 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wszystkim  solenizantom  i  jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i prosimy o wstawiennictwo świętych patronów.

            Nabożeństwo Majowe codziennie o godzinie 17.30 w katedrze, a w niedzielę w kościele parafialnym.

Zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 23 maja na godzinę 19.00 do salki w domu parafialnym przy ul. Grunwaldzkiej 2.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na wspólne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 maja po wieczornej Mszy Świętej w katedrze.

Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień w niedzielę 28 maja po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

W katedrze elbląskiej w tym tygodniu odbędą się święcenia, w piątek 26 maja diakonatu (4 kleryków), a w sobotę 27 maja kapłańskie (7 diakonów), prosimy o modlitwę za nowo wyświęconych i o nowe powołania.

Zapraszamy młodzież naszej parafii do czuwania na Polach Lednickich w sobotę 3 czerwca, wyjazd o godzinie 7.30. powrót około 24.00. Koszt 50 zł. Zapisy i szczegółowa informacja w zakrystii.

            W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Irena Jackowska, śp. Stefan Osowski, śp. Barbara Kanton i śp. Leszek Sikora. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”   

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.