VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 14, 15 – 21)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze, Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was. Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie widzicie, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie. W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was. Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego, a również Ja będę go miłował i objawię mu siebie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   14   MAJA   2023

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• we wtorek, 16 maja, wspomnienie Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, współpatrona Polski;
  • w sobotę, 20 maja, wspomnienie Świętego Bernardyna ze Sieny, zakonnika i kapłana;
  • w niedzielę, 21 maja, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Nabożeństwo Majowe codziennie o godzinie 17.30 w katedrze, a w niedzielę w kościele parafialnym.

Witamy w naszej parafii O. Marka Rostkowskiego ze zgromadzenia OO. Oblatów, wice-postulatora procesu beatyfikacyjnego S.B. O. Ludwika Wrodarczyka.

Biskup Wojciech Skibicki w najbliższy piątek 19 maja udzieli w naszej parafii  Sakramentu Bierzmowania grupie około pięćdziesięciu osób.

Rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego od soboty 20 czerwca w ramach nabożeństwa majowego.

Zapraszamy młodzież naszej parafii do czuwania na Polach Lednickich w sobotę 3 czerwca, wyjazd o godzinie 7.30. powrót około 24.00. Koszt 50 zł. Zapisy i szczegółowa informacja w zakrystii.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Mazurkiewicz, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Natalia Kmiecik, panna, zamieszkała na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Redakach- zapowiedź II.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bożena Mazerska, śp. Janusz Gudyń i śp. Zygmunt Sokołowski. „Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00