V NIEDZIELA WIELKANOCNA 07.05.2023r.

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J 14, 1-12)

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”. Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”. Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy”. Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE   7   MAJA   2023

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

• w poniedziałek, 8 maja, wspomnienie Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, współpatrona Polski;
  • w sobotę, 13 maja, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, rozpoczynamy nabożeństwa o godzinie 18.00 Mszą Świętą, a później modlitwa na różańcu i procesja z figurą Matki Bożej z katedry do kościoła parafialnego;
  • w niedzielę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła – imieniny naszego Pana Organisty.

Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej Loretańskiej codziennie o godzinie 17.30 w katedrze, a w niedzielę w kościele parafialnym.

Dziś niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Będziemy gościli za tydzień, w niedzielę 14 maja, w naszej parafii kolejny już raz O. Marka Rostkowskiego ze zgromadzenia OO. Oblatów Najświętszej Marii Panny, wice-postulatora procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Ojca Ludwika Wrodarczyka administratora parafii Świętego Jana Chrzciciela w Okopach  zamordowanego przez Ukraińską Armię Powstańczą podczas II wojny światowej, posiadającego tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Egzamin dla bierzmowanych 12.05 w godzinach 18.45 – 20.00, albo 13.05., w godzinach 14.30 – 16.00

Wyjazd na Lednicę 3.06., o godzinie 7.30. powrót około 24.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Michał Mazurkiewicz, kawaler zamieszkały na terenie naszej parafii oraz Natalia Kmiecik, panna, zamieszkała na terenie parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Redakach- zapowiedź I.

Kto by wiedział o przeszkodach jakie mogą występować między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić duszpasterzy parafii.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zofia Połeć. „Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00