UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023r

Biuletyn Parafialny – Parafia Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Jana (J20, 1 – 9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    9   KWIETNIA   2023

Dziękuję wszystkim parafianom i przybyłym gościom za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia. Dziękuję naszemu parafialnemu zespołowi wokalno-instrumentalnemu za przygotowanie i wykonanie śpiewanej wersji nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, Szafarzom, P. Kościelnemu, kapłanom z ks. Mateuszem na czele, a także  naszym wspólnotom oraz chórowi z P. Organistą za przygotowanie i czynne uczestnictwo w Triduum Paschalnym oraz Rezurekcji. Dziękuję Rycerzom Kolumba za zrobienie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz udział w procesji. Dziękuję naszym druhnom i druhom ZOSP z Prabut, Sypanicy, Kołodziej i Szramowa za wartę przy Grobie Pana Jezusa, za ognisko, za udział w procesji. Dziękuję w sposób szczególny za złożony przez wspólnoty dar ołtarza na zakup nowego kielicha do katedry i na złocenie konfesjonału w kościele. Dziękuję także za produkty żywnościowe i domowe wyroby. Panie Boże Wielki zapłać.

Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 7.00 (niedzielny porządek Mszy Świętych ) wysłuchamy listu Rektora KUL JP II, a ofiary przeznaczymy na potrzeby tej uczelni. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 niespodzianka dla dzieci od 2 lat do III klas (Szkoły Podstawowej) włącznie.

Zapraszamy młodzież do udziału w czuwaniu, które odbędzie się po raz drugi w Elblągu w piątek 14 kwietnia br. o godzinie 18.40, powrót około godziny 3.00. Zapisy w zakrystii. Koszt: 20 zł.

Za tydzień w niedzielę 16 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) w tym dniu odwiedzi swoją rodzinną parafię ks. Sławomir Gaładzun, pracujący od 36 lat w Niemczech w Diecezji Essen. Był inicjatorem i dzięki jego postawie otrzymaliśmy nieodpłatnie do naszej katedry organy piszczałkowe. W jego intencji odprawiona będzie Msza Święta o godzinie 11.00, a później wysłuchamy, krótkiego koncertu organowego, po którym będzie możliwość dla wszystkich chętnych spotkać się z ks. Sławkiem przy katedrze.

Również za tydzień w niedzielę 16 kwietnia ogłaszamy w naszym kościele zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Zosi Anders, która cierpi na zespół wad wrodzonych i czeka ją operacja, której koszt szacuje się na ok. 700 tys. zł.

Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie naszym sensem i celem życia; niech przełamie między nami brak zaufania, zazdrość i wrogość; niech sprawi, aby każdy z nas docenił bardziej rodzinę i prawidłowe relacje z krewnymi, sąsiadami i przyjaciółmi; niech błogosławi naszemu zdrowiu fizycznemu i duchowemu, niech przymnoży nam wiary. Szczęść Boże!

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00